O mnie

Cześć. Nazywam się Waldek Pawłowski. Witam Ciebie na moim blogu.  Jestem lekarzem od ponad 30 lat. Pracowałem na oddziale ginekologicznym, chirurgicznym,  jako lekarz rodzinny.Obecnie pracuję w ratownictwie medycznym. Od kilkunastu lat zajmuję się również medycyną naturalną.  Przyroda jest moją inspiracją niemal od zawsze. Uważam, że  natura może dostarczyć  nam wiele cennych substancji do zwalczenia naszych dolegliwości. Staram się działać w sposób holistyczny, czyli całościowy. Korzystam z doświadczeń  medycyny chińskiej, homeopatii, ziołolecznictwa, medycyny ortomolekularnej. Łącze działanie naturalnych preparatów i sposobów leczenia ze zdobyczami najnowszej techniki.

Dlaczego więc zainteresowanie internetem?

Od kilku lat odbyłem wiele szkoleń u najlepszych, szkoleniowców na świecie z marketingu internetowego, rozwoju osobistego. Uświadomiło mi to  możliwości jakie daje obecnie obecnie internet. Internet daje możliwość dotarcia do ogromnej ilości ludzi, co doskonale nadaje się do zastosowanie w profilaktyce. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Obecnie mimo  postępu medycyny istnieje wiele problemów zdrowotnych. Choroby takie jak: cukrzyca, otyłość, osteoporoza, nowotwory, choroby serca i układu krążenia nadal zbierają  ogromne żniwo. Można temu zapobiec. Trzeba jednak dostarczyć rzetelną wiedzę. Niestety wiele jest obecnie  dezinformacji, lub zwykłych kłamstw, uniemożliwiających zastosowanie  profilaktyki zdrowotnej. Lekarze są zbyt zapracowani, aby udzielać informacji, a poza tym, nie za to im płacą. Medycyna nastawiona jest na leczenie, a nie zapobieganie chorobom. Firmy farmaceutyczne sterują rozwojem medycyny i zainteresowane są zyskiem, a nie zdrowiem społeczeństwa. O swoje zdrowie każdy musi zadbać sam,        a ja chcę Tobie w tym pomóc.

Jaki jest mój cel?

Cel zasadniczy osiągnąć wolność finansową, chcę go zrealizować już w tym roku, myślę że w znacznym stopniu będzie to możliwe dzięki współpracy z SERVAQ. Dzięki temu będę mógł uwolnić się od doraźnych trosk egzystencjalnych, zmuszających mnie do poświęcania czasu na dyżury lekarskie.  Pozwoli mi  poświęcić się całkowicie  naturalnym metodom leczenia  oraz profilaktyce medycznej. Współpracuję z profesorem Ryszardem Krzyminiewskim z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest on twórcą kilku metod badania, doskonale nadających się do badań profilaktycznych na szeroką skalę. Niestety ciągle jeszcze badania te są niedocenione i  niewykorzystane w wystarczającym stopniu.  Telemedycyna to medycyna przyszłości, możliwa jest właśnie dzięki odpowiedniej technice oraz zastosowaniu internetu. Do wdrożenia tego projektu potrzebny jest czas oraz odpowiednie fundusze.

Jak poprawić stan zdrowia społeczeństwa?

Każdy ma  swój udział w profilaktyce zdrowotnej. To nie tylko rola służby zdrowia i państwa. Drogi czytelniku Ty  możesz i powinieneś zadbać o swoje zdrowie, poprzez zdrowy styl życia. Proszę  o komentarze, abym mógł dostosować ten blog do Twoich potrzeb. Polecaj  i udostępniaj te treści innym znajomym. Zbliżają się piękne, ale i ciężkie czasy. Piękne, bo poprzez rozwój techniki i nauki coraz więcej będzie wiadomo o przyczynach powstawania chorób, więc łatwiej będzie można im zapobiegać. Jednak nadejdą też ciężkie czasy, bo kryzys demograficzny spowoduje, że dotychczasowy model opiekuńczego państwa, będzie coraz trudniej zrealizować. Stosunek ludzi starych do pracujących będzie wzrastał, więc będzie to coraz kosztowniejszy system do utrzymania. Zadłużenie wszystkich państw wzrasta, a spowolnienie rozwoju gospodarczego staje się globalne. Skutki są trudne do przewidzenia. Dotychczasowy model ekonomiczny też zbliża się ku końcowi. Właściwie to już się skończył, ale większość ludzi tego nie zauważa, bo są mentalnie jeszcze w XX wieku. Mamy erę informatyczną, informacja to potęga. Najbliższe 20 lat przyniesie nam olbrzymie zmiany społeczne, klimatyczne oraz ekonomiczne. Musimy być do tego przygotowani.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]